Otevření nové pobočky a další růst

Stavební společnost Domestik se od roku 2001 zaměřuje na poskytování komplexních služeb v oblasti stavebnictví. V loňském roce posílila svou pozici na domácím trhu a zdvojnásobila počet zrealizovaných zakázek. Významně navýšila i počet svých zaměstnanců a stálých spolupracovníků. Od komornějších realizací se Domestik přesouvá k rozsáhlejším projektům. V letošním roce plánuje otevření nové pobočky na Moravě a první vlastní developerské projekty.

„Minulý rok hodnotím jednoznačně pozitivně. Poptávka ve stavebnictví postupně roste a naše společnost zaznamenala v porovnání s rokem 2013 dokonce zdvojnásobení počtu zakázek. Navíc pozorujeme stále se zvyšující zájem českých klientů o vysokou kvalitu v oblasti stavebnictví, na kterou se dlouhodobě zaměřujeme.“

František Sejrek, obchodní ředitel spol. Domestik

Mezi významné zakázky roku 2014 patřila například generální oprava historické fasády bytového domu v ulici V Jirchářích v Praze 1. Jednalo se již o 14. realizovanou opravu historické fasády v památkových zónách. V roce 2014 jsme realizovali i následující projekty:

  • realizace venkovního výtahu s prosklenou šachtou i s rekonstrukcí fasády v bytovém domě v ulici Jana Zajíce v Praze
  • zrekonstruování rodinných vil v Praze 4 a v Praze 6
  • realizace půdní vestavby v Praze 5 na Smíchově
  • rozestavění 3 rodinných vil
  • výstavba rozsáhlé výrobní haly na Moravě

Plány Domestiku

Rok 2015 je ve znamení plánů a změn mezi které patří nová pobočka na Moravě, realizace a vlastní developerské projekty.

Nové realizace

Domestik zahájil začátkem stavební sezony v letošním roce realizace více projektů. Patří mezi ně mj. výstavba rodinných domů v Mnichovicích, Dolních Jirčanech, Zdiměřicích a na Černém Mostě, v přípravě jsou i generální rekonstrukce několika činžovních domů v Praze a především první vlastní developerské projekty nových bytových domů v Praze. 

Developerské projekty

Dle slov Františka Sejrka jde o další logický krok v rozvoji naší společnosti. Příznivá je i situace v českém stavebnictví, které se v loňském roce konečně odrazilo ode dna a podle průzkumu CEEC Research byl očekáván poprvé po pěti letech jeho růst o 3,4%. Development a stavebnictví tak začínají opět přitahovat i zájem potenciálních investorů.

„Ano, stále častěji se začínáme setkávat se zájmem investorů. Vstup investorů do našich plánovaných developerských projektů jednoznačně vítáme, umožňuje využít současný potenciál trhu a je oboustranně přínosný.“ 

František Sejrek, obchodní ředitel spol. Domestik

Nová pobočka na Moravě

V rámci rozvoje společnosti bude v roce 2015 otevřena také nová pobočka Domestik Morava. K tomuto kroku jsme přistoupili vzhledem k dlouhodobě zvažovanému vstupu na mimopražský trh. Vzrůstající zájem o naše služby z moravského regionu tento proces jen urychlil. Vedle rakouské a české pobočky tak začne v roce 2015 nabízet Domestik své služby i na Moravě. Divizi Domestik Morava povede regionální ředitel Zdeněk Valášek, který po studiích na University of Greenwich v Londýně působil střídavě ve Velké Británii a v České republice.

„Otevření moravské pobočky Domestiku vnímám jako profesní výzvu. Rád bych zhodnotil své dosavadní bohaté zkušenosti z mezinárodního obchodu a navázal na úspěchy Domestiku Čechy a Domestiku Rakousko.“

Zdeněk Valášek, regionální ředitel

Zpráva v plné znění ke stažení:

TZ_Nova pobocka a vysledky 2014_DOMESTIK_07042015