Domestik podporuje kapelu cimbalMEN a uchovává tak kulturní dědictví jižní Moravy

Společnost Domestik dlouhodobě podporuje projekty, které jsou jí blízké a vidí v nich smysl. Česká republika je velmi rozmanitý kraj a každý jistě rád vymění na chvíli ruch velkoměsta za pohled na krásné, sluncem zalité, oblasti jižní Moravy. Víno, ženy a zpěv – neodmyslitelně patří k této vínem proslulé oblasti a právě zpěv a kapelu cimbalMEN společnost Domestik dlouhodobě podporuje.

Domestik s.r.o. se primárně zaměřuje na Středočeský kraj. Hlavní sídlo společnosti najdete na Praze 6 v ulici Křenová. Své aktivity ovšem v posledních letech rozšiřuje i za hranice hlavního města. Pobočku najdete také na jižní Moravě, a to konkrétně v Lednici a dále za hranicemi v rakouském Sankt Pöltenu.

A právě oblast jižní Moravy je všem zástupcům společnosti velmi blízká. Nabízí krásné prostředí pro obchodní setkání i volnočasové aktivity. Z Lednice pochází také skupina cimbalMEN Zdenka Valáška, kterou společnost dlouhodobě podporuje.

Tato mladá parta muzikantů, nezapadá do klasického formátu a pojetí cimbálovek. Oni jsou trochu jiní! Nehrají jenom to, co znáte. Neustále se snaží do toho svého folklorečku „narvat“ pořádné pecky - kupříkladu od AC/DC, Metallici nebo U2. Posezení ve sklípku tak dává úplně jiný rozměr zážitku, než na jaký jsou lidé zvyklí.

Zároveň ale dobře vědí, že každý z posluchačů má tu svoji moravskou písničku, a proto vám ji rádi zahrají. cimbalMENi navazují na tradici moravského folkloru, ale přizpůsobují jej době. Jinými slovy to jsou samozvaní ambasadoři jižní Moravy všude, kde se objeví.

cimbalMENi spolu hrají už od roku 2011, nicméně oficiální datum vzniku kapely je říjen 2012. V té době jste je mohli vidět a hlavně slyšet na ulicích českých, německých a rakouských měst, kde pravidelně vystupovali. Také jste některé z jejich členů mohli sledovat v polské televizní soutěži "Polsko má talent" nebo v její české verzi "Česko - Slovensko má talent".

Tato parta vždy navodí tu správnou atmosféru, a proto s nimi společnost Domestik dlouhodobě spolupracuje a jejich vskutku originální vystoupení si můžete vychutnat při nejedné akci pořádané společností Domestik.

Více informací o kapele najdete na www.cimbalmen.com.